Вимоги чернігівських підприємців до майбутньої влади

IMG_20150914_111157Чернігівські підприємці підготували вимоги для тих, хто прийде у нову владу Чернігова.

Припинити діючі корупційні схеми та унеможливити використання владних повноважень для особистого збагачення чиновників, вжити заходів для демонополізації ринку постачання електроенергії в Чернігові, передавати земельні ділянки в оренду підприємців на термін більше 5 років, створити громадську раду підприємців при виконкомі Чернігівської міської ради, налагодити постійний контакт представників влади та бізнесу, навести порядок у розміщенні зовнішньої реклами в обласному центрі, — ось що пропонують негайно зробити чернігівські підприємці, аби покращити бізнес-клімат у нашому місті та області. 

IMG_20150914_111140Ці вимоги вони сформулювали в рамках проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада» та запропонували до уваги кандидатів на посаду Чернігівського міського голови та кандидатів у депутати міської ради. Результати проекту були оприлюднені 14 вересня після підсумкового круглого столу за участю представників різних сфер бізнесу.

IMG_20150914_114028— Упродовж серпня-вересня 2015 року ми провели 7 фокус груп, в яких взяли участь у близько 150 представників різних сфер господарчої діяльності, опитування та анкетування підприємців, і в результаті сформулювали вимоги до влади, що потребують вирішення на національному та регіональному рівнях, — повідомила журналістам координатор проекту «Впевнений бізнес – заможна громада» Тетяна Опришко. – В роботі нам допомогли експерти Віталій Сальва, Дмитро Шпак та Сергій Проценко. Регіональними партнерами проекту стали ГО «Сяйво Сіверщини», асоціація роботодавців «Сіверщина», профспілкові організації підприємців.  

IMG_20150914_124006Чернігівці розуміють, що вирішення багатьох проблем можливе тільки на державному рівні, тож вони сформували також і вимоги до влади найвищого рівня та передадуть їх народним депутатам на найближчі парламентські слухання:

  • реформувати податкову систему та зменшити податкове навантаження;
  • ввести мораторій на законодавчі зміни, що стосуються підприємництва, та забезпечити стабільність законів;
  • демонополізувати економіку, зокрема в сфері енергетики;
  • оптимізувати процедуру надання адміністративних послуг;
  • стабілізувати банківську систему та запровадити зрозумілу фінансово-кредитку політику;
  • забезпечити прозорість використання бюджетів, фінансування та розвитку об’єктів інфраструктури.

IMG_20150914_124643

IMG_20150914_124759«Якщо коротко підсумувати, то найбільші гальма розвитку підприємництва такі: корупція, монополізація економіки, високі податки, неадекватна фінансово-кредитна політика, непрозорість використання бюджетних коштів, і як наслідок відсутність довіри до діяльності влади, — говорить керівник ГО «Сяйво Сіверщини» Ірина Березинець. – Після сьогоднішнього круглого столу ми допрацюємо пакет пропозицій і у вигляді Меморандуму передамо кандидатам у депутати на підпис. Побачимо, чи готові вони включити ці вимоги до своїх виборчих програм і чи дійсно готові реалізовувати у разі перемоги на виборах до органів місцевого самоврядування у жовтні 2015 р.».

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?